Szybszy Dzień Dziecka, czyli Dzień Otwarty dla dzieci w firmie De Heus

Pracownicy firmy De Heus nie mogli już doczekać się Dnia Dziecka. Dlatego w piątek, 18 maja zaprosili swoje pociechy do magicznego świata De Heus. Zwiedzanie łęczyckiej siedziby firmy, fabryki pasz, gry i zabawy to tylko kilka atrakcji, jakie czekały na dzieci.

Z zaproszenia skorzystało ponad 90 dzieci. Najmłodszy gość – Mikołaj - ma 11 miesięcy, najstarszy – Kacper - 16 lat. Wszyscy, niezależnie od wieku znaleźli coś, co ich zaciekawiło.

Na trasie wycieczki po terenie De Heus, którą zorganizowali pracownicy znajdowały się m.in. wytwórnia pasz i premiksów, laboratorium, biuro ze strefą IT i strefą sprzedaży. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda fabryka od środka oraz jak produkowana jest pasza dla zwierząt gospodarskich. W laboratorium, czyli w „Świecie eksperymentów” sprawdziły z czego produkowana jest karma dla zwierząt.

Koledzy z działu IT przygotowali pokaz sprzętu komputerowego, m.in. skanerów. Zaprosili także dzieci do tajemniczej serwerowni, a na koniec wyświetlili film o bezpieczeństwie przygotowany przez koleżanki i kolegów z firmy (dostępny dla wszystkich dzieci: https://www.youtube.com/watch?v=6r-fdr_CcPM). Również dział sprzedaży przygotował aktywności, specjalnie na ten dzień. „Opowieści Wujka Darka” (o zwierzakach, hodowli, ale i o pasji do biegania, czy pomagania) cieszyły się dużym powodzeniem.

Dodatkową niespodzianką dla najmłodszych (ale i - jak się później okazało - dla starszych) była strefa „Zaczarowany staw”, w której ciocie i wujkowie z firmy opowiadali o bezpiecznym zachowaniu nad wodą oraz o zwierzętach wodnych. Wielka atrakcją był pokaz ryb. Nie zabrakło także tej złotej, która spełnia marzenia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także kreatywne warsztaty plastyczne.

Po wyjątkowym spacerze odbył się piknik. Rodzinne zabawy, malowanie buziek i koszulek oraz oczywiście grill, wata cukrowa i popcorn również towarzyszyły dzieciakom podczas wydarzenia.

W duchu rodzinnych wartości

- To był dzień pełen wrażeń, w którym najmłodsi mogli zobaczyć na czym polega praca ich rodziców. Po reakcjach widzimy, że nasz pomysł to był strzał w dziesiątkę. Uśmiechy dzieciaków były dla nas najlepszą nagrodą i sygnałem, że tego typu inicjatywy są wartościowe. Są po prostu potrzebne. Dodatkowo integrują zespół, pozwalają także sprawdzić się i spełnić w innej roli – cieszy się Karolina Pietrzko, koordynator programu „Działamy i wspieramy”.

- Dzieci z ogromnym zainteresowaniem dopytywały o wszelkie szczegóły, chętnie brały udział w tym wyjątkowym spacerze z atrakcjami przygotowanymi z wielką radością, ale i satysfakcją przez ciocie i wujków – dodaje.

Całe rodziny uczestniczyły w konkursach i zabawach, świetnie się bawiąc. Wielką frajdę, nie tylko chłopcom sprawiły prezentacja firmowej „beczki”, czyli paszowózu oraz wozu Straży Pożarnej, która po sąsiedzku udostępniła swój czerwony samochód.

W ramach programu „Działamy i wspieramy” pracownicy firmy przygotowali także coś dla wszystkich dzieci. Już dziś zapraszają najmłodszych na festyn gier podwórkowych, który odbędzie się w Łęczycy pod koniec sierpnia.

De Heus - ekspert w żywieniu zwierząt i lider w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych na polskim rynku paszowym.

Firma De Heus działa w ponad 50 krajach na całym świecie, wspierając osiągnięcia swoich klientów: producentów żywca, mleka, jaj i ryb. Nieustannie, wspólnie z klientami, firma wzmacnia wydajność i rozwój technologiczny, wykorzystując swoją bogatą wiedzę o żywieniu i hodowli zwierząt.

Na polskim rynku paszowym De Heus obecny jest od ponad 25 lat. Produkuje mieszanki paszowe pełnoporcjowe, mieszanki uzupełniające (koncentraty), a także mieszanki mineralno-witaminowe (premiksy) i preparaty mlekozastępcze.

Posiada szeroką ofertę rozwiązań żywieniowych dla hodowców drobiu, bydła i trzody chlewnej. Roz­wiązania te cechują się wysoką jakością oraz optymalnym zbilansowaniem recepturowym. W skład produktów wchodzą jedynie surowce najwyższej jakości. Dodatkowo, kontrola komponentów pasz i wymagające procedury produkcyjne sprawiają, że produkty są bezpieczne i zdrowe dla zwierząt i ludzi.

Znakami rozpoznawczymi firmy są profesjonalne doradztwo żywieniowo-techniczne oraz specjalistyczne programy żywieniowe „szyte na miarę” potrzeb klientów. De Heus oferuje również doradztwo w budowie obiektów inwentarskich, realizowane przez profesjonalistów z działu Agra-Matic.