Mini Mundial, czyli De Heus Cup 2018

Już za miesiąc rusza Mundial 2018 w Rosji, który rozpali serca wszystkich miłośników futbolu i kibiców narodowych drużyn. Tymczasem, sportowych emocji dostarczą nam rozgrywki w ramach De Heus Cup 2018. W czterech miejscowościach w Polsce odbędą się eliminacyjne turnieje piłkarskie połączone z piknikami rodzinnymi. Pierwsze mecze zostały rozegrane w minioną sobotę (19.05) w Biskupcu oraz niedzielę (20.05) w Myszyńcu.

Moc sportowych emocji dla młodszych i starszych. III-etapowy projekt pod nazwą "De Heus Cup 2018 - w zdrowym ciele zdrowy duch" odbywać się będzie w czterech miejscowościach: Biskupcu i Myszyńcu, gdzie 19 i 20 maja odbyły się pierwsze turnieje eliminacyjne oraz w Goworowie i Raciążu, gdzie 3 czerwca rozegrane zostaną mecze kwalifikacyjne. Po pierwszych turniejach, do wielkiego finału przeszły następujące drużyny: Tęcza Biskupiec I, Tęcza Biskupiec II oraz Świd Baronowo i Aldo Bartnik Myszyniec.


- W rywalizacji De Heus Cup 2018 bierze udział około 400 młodych przyszłych Lewandowskich, Błaszczykowskich, Glików i Milików. To zdolne i ambitne chłopaki, przed którymi wielka kariera. A póki co zapewniają nam wielkie emocje – mówi pomysłodawca turnieju Piotr Gójski, kierownik regionalny ds. bydła De Heus.

- W trakcie trwania rozgrywek, zadbaliśmy także o widzów. W strefie kibica przewidzieliśmy moc atrakcji, w tym różnego rodzaju konkursy i zabawy, które poprowadzą nasze koleżanki i koledzy z firmy – dodaje.

Nie zabraknie nauki przez zabawę 

Organizator zaprosił do współpracy lokalnych producentów mięsa, jaj i mleka, którzy razem z ekspertami żywieniowymi De Heus podczas pikników zwracają uwagę dzieci na znaczenie powyższych produktów w codziennej diecie. Bardzo ważnym celem De Heus Cup 2018, poza wsparciem rozwoju młodych i aktywnych chłopców, jest promowanie zdrowego odżywiania, aktywnej formy spędzania czasu i oderwanie dzieci od komputerów, a także zacieśnienie relacji rodzinnych oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo najmłodszych. Właśnie dlatego, w przerwie między rozgrywkami policjanci i strażacy opowiadają o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły czy też podczas zbliżających się wakacji.

Dodatkowo, dzieci zostały obdarowane odblaskowymi, świecącymi w ciemności maskotkami, których celem jest ochrona najmłodszych poprzez zapewnienie im większej widoczności. Przez cały turniej odbywają się rozmaite zabawy rodzinne. Turbo kozak, Strong Man oraz Super Dojarz to kilka konkurencji, jakie zabawiały licznie zgromadzonych gości. 

Lokalnie zaangażowani

De Heus Cup 2018 to inicjatywa pracowników firmy De Heus, którzy zgłosili taki projekt w ramach firmowego programu prospołecznego „Działamy i Wspieramy”.

- Realizując projekty w ramach naszego programu, często działamy ramię w ramię z lokalnymi społecznościami, tym razem nie mogło być inaczej. Jeśli ktoś mieszka w okolicy i chciałby włączyć się do naszej inicjatywy – zapraszamy. Jeśli masz ciekawy pomysł, który dodatkowo uatrakcyjnił by nasze działania – przyłącz się do nas – zachęca Piotr Gójski.

Wsparcie lokalnych klubów sportowych

Gospodarzami turniejów piłkarskich De Heus Cup 2018 są lokalne kluby sportowe. – Bez pomocy lokalnych klubów, nasza inicjatywa nie miałaby szansy na realizację. Zmiany, jakie zachodzą wśród młodzieży sprawiają, że aktywność fizyczna zeszła trochę na dalszy plan. A przecież wiadomo, że czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci. Chcemy oderwać dzieci od ekranów cyfrowych i pokazać im, że czas spędzony w gronie rodzinnym jest o wiele cenniejszy, niż ten spędzony przed komputerem – dodaje Piotr Gójski. W ramach podziękowania i wspierania aktywności fizycznej w regionie, firma De Heus przekazuje stroje piłkarskie i sprzęt treningowy dla najmłodszych grup wiekowych.

Wielki finał. Drugim etapem projektu będzie rozegrany 30 czerwca turniej finałowy w Myszyńcu, który wyłoni zwycięzców tej edycji. Następnie na przełomie sierpnia i września 2018 r. drużyny, które zajęły pierwsze trzy miejsca pojadą na wspólną wycieczkę śladami gwiazd futbolu.

***

Program „Działamy i wspieramy” to główna oś aktywności prospołecznej De Heus. Został powołany do życia z okazji 25-lecia firmy w Polsce. W jego ramach pracownicy tworzą, a później realizują projekty wspierające dzieci. W program włączają się również społeczności lokalne. Łącznie na trzy edycje programu firma przeznaczyła ponad 900 tys. zł (netto) tworząc bezpieczne i przyjazne miejsca do zabawy i nauki, przygotowując rajdy rowerowe, czy organizując lekcje edukacyjne na temat bezpieczeństwa i zdrowego odżywiania. W tym roku w ramach programu powstanie m.in. Wierzbowy Zakątek oraz klasa w DeHe, przeprowadzone zostaną Akademia Bezpiecznego Przedszkolaka czy też Akademia Młodego Strażaka.

De Heus - ekspert w żywieniu zwierząt i lider w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych na polskim rynku paszowym.

Firma De Heus działa w ponad 50 krajach na całym świecie, wspierając osiągnięcia swoich klientów: producentów żywca, mleka, jaj i ryb. Nieustannie, wspólnie z klientami, firma wzmacnia wydajność i rozwój technologiczny, wykorzystując swoją bogatą wiedzę o żywieniu i hodowli zwierząt. Na polskim rynku paszowym De Heus obecny jest od ponad 25 lat. Produkuje mieszanki paszowe pełnoporcjowe, mieszanki uzupełniające (koncentraty), a także mieszanki mineralno-witaminowe (premiksy) i preparaty mlekozastępcze.

Posiada szeroką ofertę rozwiązań żywieniowych dla hodowców drobiu, bydła i trzody chlewnej. Roz­wiązania te cechują się wysoką jakością oraz optymalnym zbilansowaniem recepturowym. W skład produktów wchodzą jedynie surowce najwyższej jakości. Dodatkowo, kontrola komponentów pasz i wymagające procedury produkcyjne sprawiają, że produkty są bezpieczne i zdrowe dla zwierząt i ludzi.

Znakami rozpoznawczymi firmy są profesjonalne doradztwo żywieniowo-techniczne oraz specjalistyczne programy żywieniowe „szyte na miarę” potrzeb klientów. De Heus oferuje również doradztwo w budowie obiektów inwentarskich, realizowane przez profesjonalistów z działu Agra-Matic.