Studentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wygrała konkurs na najlepszą pracę dyplomową

Firma De Heus, wiodący producent pasz w Polsce po raz kolejny zorganizowała konkurs na najlepszą pracę dyplomową z zakresu hodowli zwierząt gospodarskich. To stały element działalności łęczyckiej spółki, która systematycznie wspiera młodych specjalistów w wejściu na rynek pracy. Nagrodą główną w konkursie jest płatny staż w wybranym dziale firmy. Zwycięzców wyłoniono 30 stycznia.

Laureatów wybrało jury złożone z pracowników De Heus, w tym kierowników produktu oraz ekspertów danego gatunku zwierząt.

Jakość prac dostarczanych przez uczestników  z roku na rok rośnie. Dlatego też wybór najlepszej nie należał do łatwych – komentuje Ewelina Kowalska, specjalista ds. HR De Heus.

Nagroda główna trafiła do Katarzyny Waszkiewicz, absolwentki zootechniki Wydziału Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie za pracę inżynierską pt. „Znaczenie kondycji loch w użytkowaniu rozpłodowym”.

Kondycja loch nie jest często opisywanym tematem w publikacjach polskich, co wymagało poszukiwania ź

- Przeglądając czasopismo trafiłam na artykuł dotyczący oceny kondycji loch. Chciałam zgłębić ten temat, ale nie znalazłam wielu artykułów naukowych. Wtedy postanowiłam, że warto stworzyć pracę zawierającą istotne informacje i badania o kondycji loch i loszek oraz ich wpływie na rozrodczość – podkreśla zwyciężczyni Katarzyna Waszkiewicz.  

Zwyciężczyni otrzymała tablet, a także możliwość odbycia płatnej praktyki w De Heus, gdzie będzie mogła zdobyć ważną wiedzę na temat branży w praktyce oraz nabyć nowe kompetencje i przeżyć ciekawe doświadczenie zawodowe.

- Osoby, które zakończyły już etap nauki i wchodzą na rynek pracy często nie mogą znaleźć zatrudnienia, umożliwiającego im rozwój w kierunkach, które je pociągają. Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której mogą rozwinąć swoje umiejętności oraz pasje, a także – podczas stażu - zdobyć wiedzę opartą na doświadczeniu – dodaje Ewelina Kowalska.

De Heus - ekspert w żywieniu zwierząt i lider w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych na polskim rynku paszowym.

Firma De Heus działa w ponad 50 krajach na całym świecie, wspierając osiągnięcia swoich klientów: producentów żywca, mleka, jaj i ryb. Nieustannie, wspólnie z klientami, firma wzmacnia wydajność i rozwój technologiczny, wykorzystując swoją bogatą wiedzę o żywieniu i hodowli zwierząt.

Na polskim rynku paszowym De Heus obecny jest od ponad 25 lat. Produkuje mieszanki paszowe pełnoporcjowe, mieszanki uzupełniające (koncentraty), a także mieszanki mineralno-witaminowe (premiksy) i preparaty mlekozastępcze.

Posiada szeroką ofertę rozwiązań żywieniowych dla hodowców drobiu, bydła i trzody chlewnej. Roz­wiązania te cechują się wysoką jakością oraz optymalnym zbilansowaniem recepturowym. W skład produktów wchodzą jedynie surowce najwyższej jakości. Dodatkowo, kontrola komponentów pasz i wymagające procedury produkcyjne sprawiają, że produkty są bezpieczne i zdrowe dla zwierząt i ludzi.

Znakami rozpoznawczymi firmy są profesjonalne doradztwo żywieniowo-techniczne oraz specjalistyczne programy żywieniowe „szyte na miarę” potrzeb klientów. De Heus oferuje również doradztwo w budowie obiektów inwentarskich, realizowane przez profesjonalistów z działu Agra-Matic.

  • Karolina Pietrzko
  • Specjalista ds. marketingu - PR i komunikacja
  • kpietrzko@deheus.com
  • +48 602 319 100
  • +48 602 319 100
  • De Heus Sp. z o. o.