Bezpieczna zabawa i nauka w Białutach. Otwarto nowy plac zabaw dla dzieci

Zasadzenie drzewek, prezentacja wozu strażackiego i policyjnego, pokaz pierwszej pomocy, występ artystyczny, gry i zabawy – to wszystko i jeszcze więcej działo się w dniu otwarcia nowego, kolorowego placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Białutach. Budowę placu zabaw sfinansowała firma De Heus w ramach swoich działań prospołecznych. W uroczystości wzięli udział m.in. kierownik wytwórni pasz De Heus – Mariusz Miłocki, Wójt Gminy Iłowo-Osada – Sebastian Cichocki, ksiądz Grzegorz Malinowski, inicjator pomysłu na plac zabaw – Krzysztof Kołakowski wraz z zespołem oraz dyrekcja szkoły.

21 czerwca, w środę, otwarto nowy plac zabaw w Białutach. To efekt pracy pracowników firmy De Heus z fabryki pasz w Iłowie-Osadzie. Zrealizowali go w ramach programu  „Działamy i wspieramy”, który umożliwia pracownikom zgłaszanie własnych pomysłów na inicjatywy dla dzieci, a następnie ich realizację w całej Polsce. Tym razem wolontariusze wspólnie i z zapałem przygotowali nowy plac zabaw. Urządzenia zamontowała profesjonalna firma, a zespół „Działamy i wspieramy” naszykował  nawierzchnię, odnowił i pomalował starsze elementy placu, zaaranżował kwietniki. Na placu stanęły huśtawki, drabinki, bujaczki, sieć pajęcza, karuzela, zjeżdżalnia.

- Możliwość zrobienia czegoś fajnego dla dzieci to niesamowita frajda. Frajda, bo wspólna praca poza biurem była nie tylko dobrym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale i świetnym doświadczeniem. I co najważniejsze, powodowała uśmiechy na twarzach dzieci, której wprost nie mogły się doczekać, aż skończymy prace i plac zostanie oficjalnie otwarty, co bardzo cieszy i dodatkowo zachęca do pracy – mówi Krzysztof Kołakowski z De Heus.

- Zależało nam na otwarciu placu już na wakacje, tak by dzieci mogły już spędzać czas w bezpiecznym miejscu, bawiąc się i miło spędzając czas – dodaje.

Uroczystemu otwarciu towarzyszył piknik dla dzieci i dorosłych. W jego trakcie wręczono także nagrody laureatom konkursu plastycznego „Najpiękniejsza fabryka pasz De Heus”. Nagrodą była hulajnoga oraz elementy ochronne i odblaskowe do wykorzystania podczas jazdy na hulajnodze czy też rowerze.

W trakcie pikniku nie zabrakło również rozrywek umysłowych. Jolanta Kulczyńska, specjalista ds. drobiu De Heus wcieliła się w rolę nauczycielki i przeprowadziła wykład o zagadkowym tytule „Co było pierwsze – jako czy kura?”. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały lekcji, poznając wiele ciekawostek oraz odpowiedzi na swoje pytania.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Zadania wymagały odrobiny sprawności, pomysłowości oraz dużo dobrego humoru. Odbyły się m.in. wyścigi w workach, biegi przez tory przeszkód, skakanie przez linę. Uczniowie mogli też z bliska obejrzeć wóz strażacki i policyjny, a także wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy.

Program „Działamy i wspieramy”, w ramach którego powstał plac zabaw w Białutach, to projekt prospołeczny firmy De Heus. Łącznie na dwie edycje programu firma przeznaczyła 600 tys. zł, tworząc place zabaw, realizując rajdy rowerowe, czy organizując lekcje edukacyjne na temat bezpieczeństwa i zwierząt gospodarskich.

De Heus - ekspert w żywieniu zwierząt i lider w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych na polskim rynku paszowym.

Firma De Heus działa w ponad 50 krajach na całym świecie, wspierając osiągnięcia swoich klientów: producentów żywca, mleka, jaj i ryb. Nieustannie, wspólnie z klientami, firma wzmacnia wydajność i rozwój technologiczny, wykorzystując swoją bogatą wiedzę o żywieniu i hodowli zwierząt.

Na polskim rynku paszowym De Heus obecny jest od ponad 25 lat. Produkuje mieszanki paszowe pełnoporcjowe, mieszanki uzupełniające (koncentraty), a także mieszanki mineralno-witaminowe (premiksy) i preparaty mlekozastępcze.

Posiada szeroką ofertę rozwiązań żywieniowych dla hodowców drobiu, bydła i trzody chlewnej. Roz­wiązania te cechują się wysoką jakością oraz optymalnym zbilansowaniem recepturowym. W skład produktów wchodzą jedynie surowce najwyższej jakości. Dodatkowo, kontrola komponentów pasz i wymagające procedury produkcyjne sprawiają, że produkty są bezpieczne i zdrowe dla zwierząt i ludzi.

Znakami rozpoznawczymi firmy są profesjonalne doradztwo żywieniowo-techniczne oraz specjalistyczne programy żywieniowe „szyte na miarę” potrzeb klientów. De Heus oferuje również doradztwo w budowie obiektów inwentarskich, realizowane przez profesjonalistów z działu Agra-Matic.

  • Karolina Pietrzko
  • Specjalista ds. marketingu - PR i komunikacja
  • kpietrzko@deheus.com
  • +48 602 319 100
  • +48 602 319 100
  • De Heus Sp. z o. o.